Hangi İllerde Fiber Altyapısı Bulunuyor?

Türkiye internet alanında çok gelişmiş bir ülke değildir ancak gelişime açık, sürekli olarak ileri giden bir ülkedir. Genç nüfusun fazla olması bu gelişimi daha da artıracaktır. Doğal olarak söylemek gerekirse siz de internet üzerinde daha aktif olabilirsiniz. Peki evinizde internet hizmeti kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız bu hizmet kablosuz ADSL mi? Eğer öyleyse ve siz bağlantı hızından memnun değilseniz bundan sonra fiber internet kullanmaya başlayabilirsiniz. Bildiğiniz gibi pek çok farklı aile evinde fiber internet kullanmaktadır. Böylece en yüksek hıza ulaşmakta ve her türlü imkana sahip olmaktadırlar. Peki ama hangi illerde fiber altyapısının bulunduğunu merak ediyor musunuz?

Türkiye Genelinde Fiber İnternet Dağılımı

Türkiye’nin en kalabalık ili İstanbul’dur ve onu Ankara ile İzmir takip etmektedir. Antalya, Bursa gibi kalabalık illerimiz de mevcuttur. Tabii fiber internet konusunda söylemek gerekirse bu kalabalığa şu anda cevap verilmemektedir çünkü en geniş fiber altyapısı sadece ama sadece İstanbul’da bulunmaktadır. O da tamamında yer almamaktadır. İzmir ve diğer illerimizde de fiber kullanılmaktadır ancak çok küçük bir bölümünde. Doğal olarak iller arasında bir kıyaslama yapmak gerekirse fiber en çok İstanbul’da kullanılmaktadır. Ondan sonra İzmir ve Ankara onu takip etmektedir. Tabii ilerleyen yıllarda fiber altyapısının çok hızlı bir şekilde tüm Türkiye’yi kapsayacağını söyleyebiliriz. O zamana kadar beklemeniz gerekecektir.

Fiber Altyapısı Olan Bölgeler

Daha geniş bir fiber altyapısına sahip olan bölge olarak Marmara Bölgesi ön plana çıkmaktadır. Bildiğiniz gibi Marmara Bölgesi’nde insanların bazıları istedikleri hıza çıkabilmektedir. Daha sonrasında Ege onu takip etmektedir. Tabii bunlar yoğunluk olarak ilerlemektedir. Kısaca söylemek gerekirse tüm illerimizde fiber bulunmamaktadır. Hatta ve hatta Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde neredeyse hiç fiber altyapısı bulunmamaktadır. Bundan sonra siz de fiber altyapısı bulunan bir bölgeye taşınabilir ve fiber internet kullanabilirsiniz. Tabii bunun için taşınmaya değer mi orası merak konusu. Kesin bir şey var ki fiber ile herkes istediği hıza ulaşabilir. İnternette özgürce gezinebilirler. Daha fazla zaman geçirmeyin ve siz de hemen fiber başvurusu yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir