Adil Kullanım Kotası Neden Var?

Kullanmış olduğunuz internetlerde sizleri en çok zor durumda bırakan sorunların başında adil kullanım kotası gelmektedir. Bu durum nedeniyle çoğu zaman ay sonu gelmeden biten paketler ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda internet hızınız minimum seviyeye çekilir ve imkanlarımız tamamen kısıtlanmış olur. Adil kullanım kotası kullanmamak için yüksek ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ancak sahip olduğumuz adil kullanım kotasını daha yüksek seviyelere çekmekte özgürsünüz. Hemen hemen bütün firmaların kullanmış olduğu bu kota uygulaması tüm kullanıcılar üzerinde çeşitli sorunları beraberinde getirmektedir. Her an bitme endişesi ile film izlerken bile endişe duyabilirsiniz. Ya da izlediğiniz videoları daha düşük çözünürlük ile izlemeye başlayabilirsiniz.

Yapmak İstediklerimizi Kısıtlayan Kota

En yüksek kotaya sahip paketi bile kullanıyor olsanız beklentileri karşılayamadığı zaman sorunları beraberinde getirmektedir. Adil kullanım kotasının olması günümüzde hiçbir anlam ifade etmemektedir. Teknolojinin gelişmesi ile internet servis sağlayıcıları kullanıcılarını memnun etmekten ziyade adil kullanım kotası ile kısıtlamayı tercih ediyor. Günlük olarak yapacağınız işlemler ve internet üzerinde gerçekleştirmek istedikleriniz için sizin üzerinizde sınırlandırmalar koymaya çalışan firmalar, bugün geçerli bir sebebi bulamamaktadır. Şu an sadece gece kullanımlarında kotasız olan internet hizmeti, gündüz kullanıldığında adil kullanım kotasına dahil edilmektedir. Bu sorun tam anlamıyla çözülmesi için çeşitli çalışmalar sürekli olarak devam etmektedir. Yeni yılın başlaması ile beklentiler daha da yükselmiş durumdadır. Bir sonraki yıla kadar bu çalışmaların tamamlanması bekleniyor. İnternet kullanıcıları tamamen kotasız bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmiş olacak.

Adil Kullanım Kotasının Olmadığı Dönem Geliyor

Çok yakında hayatımıza girecek olan bu hizmet sayesinde herhangi bir kısıtlama ile karşılaşmadan yapmak istediğiniz işlemleri kolaylık ve gerçekleştirebileceksiniz. Böylelikle daha çok ayrıcalığa bir arada ve sınırsız imkanlar ile sahip olacağız. Hemen herkes kullanmış olduğu internetin sürekli kotasından şikayet ederken, bu avantaj bütün kullanıcıları fazlasıyla memnun etmeye yetecektir. Mükemmel ayrıcalıklar ile sahip olacağınız kotasız internet ile çok yakında hayatımıza girebilir. Adil kullanım kotası dönemi tamamen bittiği zaman paketlerdeki ödeme sistemleri de tamamen internet hızına dayalı olacaktır. Böylelikle sadece seçmiş olduğunuz hız üzerinden tarife ücretleri ödeyeceksiniz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir